Yangın Alarm Gaz Algılama Sistemleri - YANARSAN Tuzla İstanbul
Profesyonel montaj, planlı periyodik bakım...

Firmamız tarafından tedarik edilebilen, isteğe göre uluslararası çeşitli sertifikasyonlara sahip olan adresli ve konvansiyonel yangın alarm ve gaz algılama sistemlerinin montajı ve periyodik bakımları, yine firmamız teknik personeli tarafından standartlara uygun olarak yapılmaktadır.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Çeşitleri

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri 2-12 bölge için entegre işletim ünitesine sahip geleneksel bir yangın kontrol panelidir. Kontrol ünitesi, kapsamlı bir özellik listesiyle olağanüstü esneklik sunarken kullanımı çok basit olacak şekilde tasarlanmıştır. İhbar bölge olarak tabir edilen algılama elemanlarının oluşturduğu toplu gruptan gelir. Bu sistem küçük uygulamalar için idealdir.

Adresli yangın alarm sistemleri yangının adresini kesin olarak bildirmesi temeline dayanır. Adresli sistemlerde cihazlar adresli santralin çevrim hattına bağlanır. Çevrim hattı adresli yangın alarm santralinden çıkar hat boyunca adresli cihazlar bağlanır ve en sonunda çevrim hattı santrale dönüş yapar. Çevrime bağlanan tüm adresli cihazlar mekanik veya yazılımsal olarak ayrı adresler alır. Adresli sistemlerde çevrim hattına bağlı cihazlar belirli periyotta sorgulanır. Sistemde oluşan hata ve yangın durumları noktasal olarak yangın alarm santraline bildirilir. Hata olaylarından farklı olarak yangın durumunda adresli cihazlar çevrim sorgusunda sıranın kendisine gelmesini beklemeden kesme (interrupt) sinyali ile yangını santrale bildirir.
Adresli yangın alarm sistemlerinde meydana gelen hata ve yangın olaylarının hangi cihazlardan geldiği noktasal olarak tespit edilebilir. Bu sayede yüksek katlı ve ayrı bölmelerin olduğu projelerde yangın veya hata sinyali gönderen cihaz rahatlıkla tespit edilebilir.

Özel gazlı söndürme panelleri de bu grupta yer alır. Temel yapı olarak bir söndürme bölgesinde, iki algılama zonu bulunur. Her iki bölgeden de yangın ihbarı alındığında, basit bir devre ile söndürme çıkışı devreye sokulur. Selenoid vana aktif hale gelir ve söndürme işlemi gerçekleşir.

Yangın Söndürme Cihaz Sınıfları

1

Adresli ve Konvansiyonel Yangın Alarm Panelleri

2

Exproof UV + IR yahut IR3 Alev Dedektörleri

3

Linear Heat Dedektör (LHD) Dedektörleri

4

Duman ve IsıArtış – Sabit Isı Dedektörleri

5

Işın Tipi Duman Dedektörleri
( Beam Dedektörleri)

6

Hava Örneklemeli Hassas Sistemler

7

Karbonmonoksit (Co2) Dedektörleri

8

Gaz Dedektörleri

Daha fazla bilgi ve alternatif öneriler için...

Diğer ürün reyonları